معاون عملیات سپاه شهدا خبر داد
برگزاری رزمایش 30 هزار نفری الی‌بیت‌المقدس در آذربایجان غربی

معاون عملیات سپاه شهدای آذربایجان غربی از برگزاری رزمایش 30 هزار نفری الی بیت المقدس بسیج در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری رزمایش 30 هزار نفری الی‌بیت‌المقدس در آذربایجان غربی

کریم علی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: رزمایش گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر جزو برنامه‌های ابلاغی سازمان بسیج مستضعفین است که در تمام استان‌ها به صورت دوره‌ای به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: این رزمایش در آذربایجان غربی نیز روزهای اول و دوم اسفندماه به طور همزمان در تمام شهرستان‌های استان اجرا می‌شود.

معاون عملیات سپاه شهدای آذربایجان غربی در خصوص شرکت کنندگان در این رزمایش، عنوان کرد: در این رزمایش 31 گردان بیت‌المقدس برادران و یک گردان کوثر خواهران شرکت خواهند داشت که این گردان‌ها نقش عمل کننده خواهند داشت.

وی گفت: همچنین 90 گردان از اقشار بسیج شامل روحانیون، ورزشکاران، گردان‌های عاشورا، الزهرا(س) و سایر گردان‌های تحت پوشش بسیج در استان به عنوان گردان‌های پشتیبان در این رزمایش خواهند بود.

علی‌نژاد، در خصوص مناطق برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس، بیان داشت: این رزمایش به صورت دفاع از کوی و برزن در داخل شهرها و رزمایش دفاعی در خارج از شهرها به مرحله اجرا در می‌آید.

این مسئول در مورد اهداف برگزاری این رزمایش، گفت: در این رزمایش اهدافی همانند ارتقای توان آمادگی‌های دفاعی، امنیتی، امداد و نجات و مردمیاری، آماده سازی یگان‌ها برای انجام عملیات‌های واقعی در مواقع لزوم، بالا بردن توان رزم یگان‌ها در مقوله روحیه، آموزش، نیروی انسانی و تجهیزات، اشرافیت اطلاعاتی برای ماموریت واگذاری در حوزه سرزمینی و همچنین تمرین عملی آموزش‌های داده شده به طور دسته‌ای و گروهی به صورت میدانی دنبال می‌شود.

معاون عملیات سپاه شهدای آذربایجان غربی، برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس بسیج را در راستای آموزش‌های گروهی برای بسیجیان در رده‌های مختلف عنوان و تصریح کرد: این رزمایش در ادامه برنامه‌های سالیانه بسیج و پس از اجرای مراحل مختلف فراخوان‌های پایگاهی، میادین تیر و آموزش‌های مختلف اقشار بسیج انجام می‌شود.

وی با اشاره به کسب مقام اول در اجرای مرحله گذشته رزمایش بسیج در سطح کشور توسط این استان، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این مرحله از رزمایش بار دیگر افتخار آفرینی‌های گردان‌های بسیج استان در کشور نمایان شود.